Jak na návrh interiéru bytu

Každý rok přichází mnoho online serverů a novinářů se zaručeně jasnými náměty pro zařizování domova ve stylu “letošní rok bytového designu je ve znamení zvířecích motivů”. Těmto zjednodušujícím názorům není vhodné věnovat pozornost. Interiérový design má svá pravidla. Řídí se zejména funkčností ve spojení s individuálním vkusem majitele bytu.

Ať už vlastníte novostavbu v Praze, nebo rekonstruujete svůj domov. Situací, kdy můžete řešit svůj životní prostor je mnoho. Je vhodné řídit se těmito pravidly:

  1. Funkční využití prostoru
  2. Individuální vztah k designu
  3. Reálný rozpočet

Zdroj: pixabay.com

Funkční prostor

Někteří lidé chybně zaměňují funkčnost za otázku osobního vkusu. Pravdou je fakt, že kvalitně navržený interiér, může výrazně zvýšit životní komfort. Chytré a praktické využití prostoru nového bytu třeba v Praze vám přinese jeho kvalitnější využití s možnostmi předcházení nepořádku nebo naopak reflektující relaxaci a odpočinek. 

Vztah k designu

Abyste vytvořili funkční prostor, který odpovídá vašim osobním preferencím, je důležité, abyste s interiérovým designérem komunikovali o svých preferencích v oblasti barev a stylu designu. Někteří lidé dávají přednost minimalismu s jednoduchými liniemi a několika barvami, zatímco jiní dávají přednost větší barevnosti a tvarové rozmanitosti. 

Rozpočet

Při spolupráci s interiérovým designérem je také důležité zvážit rozpočet. Mějte na paměti, že rozpočet by měl zahrnovat nejen náklady na služby designéra, ale také náklady na realizaci návrhu, ať už prostřednictvím zakázkového truhlářství nebo hotového nábytku. Celkové náklady na služby designéra budou záviset na velikosti vašeho domu a konkrétních požadavcích na design a mohou se pohybovat v řádech desetitisíců.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *