Jaké existují druhy lamp na nehty?

Každá žena ví, že péče o vzhled by měla stát a padat na (ne)upravených nehtech. Ruce člověk ukazuje všude, a právě proto by se měly nehty udržovat čisté a upravené. Ne každá žena má však čas na každodenní manikúru, a proto se staly gelové nehty hitem a pro mnoho žen nutností. Dobře udělané gelové nehty nevyžadují každodenní péči a zvládnou udělat parádu i na několik týdnů. Pro některé muže mohou být perfektní nehty i vzrušující. Pokud se vám nechce chodit do salonu, můžete si jednoduše udělat gelové nehty doma. K tomu ale potřebujete dobré vybavení. Naprostý základ je dobrá lampa na nehty. Pojďte si s námi přečíst, která je nejlepší.

UV lampa na nehty

UV lampa na nehty je zřejmě ta první, která vás napadne, pokud se o tomto tématu začne mluvit. Je to přeci jen původní produkt, od kterého se posléze začaly odvíjet propracovanější technologie. Avšak i zde platí ー není UV lampa jako UV lampa. 

UV lampa na nehty používá k vytvrzení gelů a laků UV zářivky. Od typu a počtu zářivek se pak odvíjí doba vytvrzování. Například jednozářivkové nebo dvouzářivkové UV lampy jsou ideální na cesty, jsou malé a skladné, ale za to doba vytvrzování může trvat i více než 5 minut. Pokud se však nehtové modeláži věnujete rekreačně, tento typ lampy by vám měl bohatě stačit. K objektivnímu posouzení však musíme zmínit i negativa. U těchto typů UV lamp se musí myslet na časté měnění zářivek, jelikož mají životnost cca 300 hodin. 

Oproti těmto „domácím” UV lampám však existují také profesionální čtyřzářivkové lampy, které mají vyšší výkon a tím umožňují kompletně vytvrdit nehet cca do 2 minut. Čtyřzářivkové lampy mají většinou i časový spínač, tudíž je manipulace s nimi mnohem jednodušší a pohodlnější. Tento typ lamp disponuje zářivkami s delší životností ovšem i zde jejich výdrž závisí na četnosti využívání lampy. Pokud tedy máte UV lampu umístěnou v salonu, ve kterém se vám za den protočí 4-6 zákaznic, budete muset zářivky minimálně jednou za půl roku vyměnit tak jako tak. 

LED lampa na nehty

Na trhu najdete i lampy, které nehty vytvrzují pomocí LED diod. Oproti UV zářivkám LED diody vydrží mnohem déle (i 30 000 hodin) a člověk je tak nemusí často měnit. Vzhledem k dnešní situaci ohledně cen za energie je nutné rovněž podotknout, že jsou LED diody energeticky úspornější než UV světla. LED lampy na nehty zvládnout dobu vytvrzení zkrátit na 30, 60 nebo 90 sekund podle vašich preferencí. Velmi často také disponuje pohybovým senzorem, tudíž vám odpadá starost zapínat lampu manuálně. V dnešní době je většina materiálu vyráběna jak pro UV tak i pro LED lampy na nehty. Ovšem pokud se zabýváte nehtovým designem a zkoušíte různé materiály, je možné, že vám pouze LED lampa stačit nebude.

UV/LED lampy na nehty

Právě z důvodu časté kombinace různých druhů materiálu se začala prodávat kombinovaná UV LED lampa na nehty, která umožňuje zatvrdit UV gely, LED gely, gel laky, akryl gely či jiné produkty. Tato lampa disponuje až 39 duálními UV LED diodami, které umožní zatvrdit nehet klidně i za 10 sekund. Životnost diod je uváděna až 50 000 hodin, což už vám jistě nějaký ten pátek vydrží. Vysoký výkon však může u některých lidí při zapékání nehtů způsobit pálení.

CCFL lampy na nehty

CCFL lampy na nehty fungují na technologii Cold Cathode Fluorescent. Tyto lampy jsou založeny na fluorescenčním zdroji světla se studenou katodou, který dokáže přeměnit elektrickou energii na světlo. Tento typ lampy kombinuje CCFL spirálu a LED diody. CCFL lampy na nehty dokáží vytvrdit UV i LED materiály za 30, 60 nebo 120 sekund. Žárovky by měly mít výdrž až 35 000 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *