Jak zvolit správnou technologii potisku? 

Potiskem na tričku nebo mikině můžete vyjádřit své názory, pocity nebo upozornit na váš lovebrand. Dnes si s potiskem můžete koupit ledasco, vlastně velmi málo oblečení potisk nemá. Když už nic, obvykle tam najdete alespoň malou cedulku s našitým nápisem značky. V dnešní době si dokonce velmi jednoduše můžete vymyslet svůj vlastní motiv a nechat si ho za pár korun natisknout na libovolné oblečení. Ale jak to udělat, aby potisk vydržel dlouho? Základem je vybrat správnou technologii potisku, která dlouho vydrží. Pojďte se s námi podívat na to, jaké technologie se nabízí.

Sítotisk

Sítotisk je jedna z nejstarších a nejpoužívanějších metod. S oblibou se používá pro potisk reklamního textilu i pracovních oděvů. Principem sítotisku je protlačení barvy přímo na textil. Nanášet můžete až 12 barev pro potisk vícebarevných motivů. Velkou výhodou sítotisku je vysoká odolnost, dlouhá životnost a stálost barev. Ovšem pokud byste si touto metodou chtěli potisknout jeden kousek oblečení vlastním motivem, zřejmě se vám to moc nevyplatí.  Důvodem je velmi vysoká cena. Sítotisk se používá spíše na potisk většího počtu kusů oblečení.

Transferový potisk

Během potisku touto metodou se barvy nanáší na transferový papír, ze kterého se poté barvy zažehlují do textilu. Kromě textilu lze transferem potisknout i tašky, klíčenky, batohy a další předměty z polyesteru, ale i umělé hmoty. Transferem lze tisknou plnobarevné obrázky včetně fotografií. Stává se tak ideálním kandidátem na potisk vlastních fotografií.

Digitální potisk

Výhodou digitálního potisku je neomezený počet barev a fakt, že lze tisknout na širokou škálu produktů. Další výhodou je možnost tisku menšího počtu věcí z důvodu nákladů. Digitální tisk s oblibou používají obchody, které se zabývají prodejem dárkového nebo reklamního potisku produktu. Tisknout můžete třeba i na švy, kapsy nebo zipy. Digitální potisk jednoduše nemá žádná omezení. Příprava na tisk není nijak náročná a nákladná, jako je tomu například u sítotisku nebo transferu. 

Sublimační potisk

Sublimace se nejčastěji používá na potisk sportovního oblečení, ubrusů nebo vlajky. Sublimace zajišťuje vysokou trvanlivost, ale používá se spíše na potisk jednobarevných věcí ideálně bílé nebo světlé barvy. Na černé nebo tmavé barvy nelze tisknout vůbec.  

Fólie flex

Fólie flex je jednobarevná fólie, ze které se vyřeže na plotru obrázek – ideálně jednoduchý nápis nebo logo. Motiv obrázku se potom teplotou a tlakem zažehlí do textilu. Nevýhodou této technologie je nízká životnost. Zažehlená fólie časem začne praskat a loupat se. Obrázek po několika měsících a oprání začne postupně blednout..

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *